Jeroen van Merwijk
Seizoen 2011 - 2012Platenmaatschappijen dingen naar zijn gunst.
Topregisseurs bieden hem filmrollen aan.
Hij staat nummer één op het verlanglijstje van de meest bekende televisieprogramma's.
Maar Jeroen van Merwijk kan zijn tijd wel beter besteden.
Wars van de waan van de dag trekt hij langs de kleine theaterzalen van Nederland.
Een man met zijn gitaar, zijn poëzie, zijn tekenkunst en zijn IQ.
Jeroen speelt zijn nieuwste cabaretprogramma De vleesgeworden bescheidenheid vanaf oktober 2011. De speellijst vind je links op deze pagina. Bekijk hier het fragment uit Opium TV, waarin Jeroen vertelt over het programma en kunst en Opium was Erbij na de première op 1 december jl.
Op 20 september 2011 - Prinsjesdag - komt het boek Meneer Van Merwijks laatste woord over kunst & cultuur uit bij uitgeverij Nijgh & Van Ditmar. Lees het persbericht links op deze pagina! Omslag bekijken? Dat kan onder multimedia.
de Volkskrant schreef: 'Met zo'n titel weet je: dit is een interessant boek. Het is duidelijk: MENEER VAN MERWIJKS... is een welgemeende ode aan het wonder van de kunst.' Het ISBN-nummer is: 978 90 388 9441 6.
november 2010: De cd- en dvdbox Van Merwijks Viervuldigheid is uit, met daarin drie cd’s: twee bootlegs van Le Big Bazar en één cd van zijn voorlaatste voorstelling Dat moet meneer Van Merwijk nodig zeggen, plus één dvd van zijn theaterprogramma Graag, meneer Van Merwijk! (NRC: 4 sterren)
18 mei 2010: met zijn programma Dat moet meneer Van Merwijk nodig zeggen is Jeroen genomineerd voor de POELIFINARIO 2010. Volgens de jury: 'Aan Van Merwijk is niets gewoon: zijn liedteksten niet, zijn opvoeding niet en zijn beeldende kunst niet. En dat laat hij in deze elfde voorstelling overtuigend en op persoonlijke wijze zien en horen. Van Merwijk toont zijn drie gedaanten: de beeldend kunstenaar en filosoof tegen wil en dank, de principiële vrijdenker en ironische moralist en de zanger, cynicus en poëet. Hij is het allemaal en allemaal bovengemiddeld.'
Bekijk en beluister Jeroens pleidooi op de avond van de uitreiking:
19 november 2009: Jeroens jongste boek Ik ben een vrouw is verschenen bij uitgeverij Nijgh & Van Ditmar. Lees het persbericht, links op deze pagina en bekijk een bladzijde uit het boek onder multimedia!
De Pers schreef: '...Jeroen van Merwijk kan alleen pareltjes produceren. Het taalplezier spat van elke pagina in de bundel Ik ben een vrouw. '
Van 24 februari tot en met 3 april 2010 speelde Egon Kracht met The Troupe (negen musici en zes vocalisten) zijn nieuwe Judas Passion - een nieuwe passie, waarin een geheel nieuwe blik op het lijdensverhaal van Christus wordt geworpen. Jeroen schreef het libretto voor de voorstelling. Lees meer over het programma links op deze pagina. De Volkskrant gaf vier van de vijf sterren.
Vanaf zaterdag 16 januari 2010 was een nieuw satirisch programma Van Zon op Zaterdag te zien bij de VARA, op Nederland 1 om 21:30u. Onder anderen Jeroen schreef deze talkshow, met in de hoofdrollen Erik van Muiswinkel als Henk van Zon en Ellen Pieters als Anneke Schuytema-de Boer.
Op 7 en 8 september 2008 waren Kees Torn, Theo Nijland, Maarten van Roozendaal en Jeroen van Merwijk De Bende van Vier in de Kleine Komedie in Amsterdam. Zij maakten een unieke, gezamenlijke voorstelling in een coproductie van De Kleine Komedie en VARA. Het is een ultieme ode aan de taal. Want of een tekst nu monumentaal is, de begeleiding instrumentaal of de performance vitaal, het komt bij de heren uiteindelijk allemaal neer op virtuoze poëzie en op passioneel vakmanschap. De VARA zond het programma uit op zaterdag 18 oktober 2008.
Beluister en bekijk
De dvd is te koop in de platenzaak.
In november 2007 presenteerde Jeroen zijn eerste rockcd Vrij! in Paradiso in Amsterdam. Hij maakte de cd samen met de rotsformatie Sjako!, waarin Wouter Planteijdt: producent/gitaar; Richard Heijerman: drums; Thijs Vermeulen: basgitaar; René van Barneveld: gitaar en Nico Brandsen: orgel. Voor de teksten, zang en muziek is Jeroen verantwoordelijk. Lees meer over de cd-presentatie, via de link op deze pagina. Bekijk 'The making of'-clip op You Tube en meer: www.youtube.com/user/VanMerwijksTube







