Collage
Top ArtiestMenu
Angela Groothuizen
Cees Grimbergen, journalist
Chris Chameleon
Circle Percussion
DOEK!
Ellen Pieters
Erik de Bruyn
Fling
Focus
Gustavo Toker
Han Oldigs
Hans Dorrestijn
Het Volk
Irena Filippova
Jan Rietman
Jeroen van Merwijk
Jeroen & Sandra van Veen
Joris Linssen
Julya Lo'ko
Leoni Jansen
Maarten van Roozendaal
Maria Goos
Marlies Helder
Mondo Leone
Mylou Frencken
Nathalie Baartman
Reinder van der Naalt
Saartje Van Camp
Spinvis
Sven Ratzke
The Amazing Stroopwafels
Theo Nijland
Wil van der Meer
Wivineke van Groningen
ZEP

Wil van der Meer

De film Vreemd Bloed, in een regie van Johan Timmers, geschreven door Maria Goos in samenwerking met Johan Timmers en Wil, komt uit op 2 september 2010. Alvast de trailer bekijken?



Van september tot en met december 2010 speelt Wil in Alice in Wonderland, naar het boek van Lewis Carroll, in een bewerking en regie van Ko van den Bosch voor Het Noord Nederlands Toneel. Deze klassieker uit 1865 wordt gezien als een klassiek kinderboek maar is tegelijkertijd een confronterend sprookje voor volwassenen.  De première vindt plaats op 3 oktober 2010. Bekijk hier de promofilm.



Eerder speelde Wil voor en met Het NNT in de bejubelde voorstellingen ZINA neemt de wijk en Heelhuids & Halsoverkop, een countrymusical. Over de laatste schreef NRC: 'Een echte musicalzanger als Wil van der Meer, in de rol van hotelier, zingt met verve zijn eigen partij. Dat ieder zijn eigen genre uitstekend vertegenwoordigt, is de kracht van deze hybride voorstelling'. De vakjury van het Nederlands Theater Festival 2009 selecteerde Heelhuids & Halsoverkop bovendien voor deelname aan de presentatie van de Nederlandse en Vlaamse theaterhoogtepunten van dat seizoen. 
Zina neemt de wijk gaat op veler verzoek in reprise vanaf december 2010. 
In maart en mei 2011 is Wil tevens te zien in Teiresias van Aeschylos/Euripides en Sophocles, in samenwerking met Ko van den Bosch in een regie van Ola Mafaalani, eveneens een productie van Het NNT. Meer informatie vind je op de site van Het Noord Nederlands Toneel

In seizoen 2009 - 2010 speelde Wil de rollen van Biszos, Slovo en Kodesh in Amandla! Mandela, de Musical, een productie van Bos Theaterproducties.



Wil van der Meer werkt voornamelijk als acteur/zanger in (muziek)theaterproducties, films en voor televisie. Daarnaast werkt hij ook als regisseur. Nasynchronisatie en acteren in TV commercials, het inspreken en inzingen t.b.v. diverse doeleinden zijn hierop een aanvulling.

Naast deze werkzaamheden geeft Wil van der Meer ook les op diverse scholen en houdt hij zich bezig met het ontwikkelen van theater- en televisieconcepten. In opdracht van diverse bedrijven en instellingen schrijft hij muziektheaterproducties. Originele scripts, aangevuld met gebeurtenissen en verwikkelingen van de bedrijven en instellingen zelf.